Twine – zestaw czujników, który napisze do Ciebie emaila

Twine

Wyobraźcie sobie, że wszystko na około Ciebie jest połączone z siecią i informuje o tym co się z nimi dzieje. Wygląda to na pieśń przyszłości ale ta przyszłość jest bliżej niż byśmy sobie to wyobrażali. Jeden z projektów na serwisie Kickstarter ma umożliwić nam stworzenie takiej sieci wokół siebie. Nazywa się on Twine i jest to mała kostka, która łączy się z siecią bezprzewodową i jest wypełniony różnymi czujnikami. Jest ona wstanie informować nas gdy coś się wokół niej dzieje. Zastosowania w zasadzie zależą od naszej wyobraźni. Możemy być informowani gdy skończy się pranie, gdy temperatura mieszkania wzrośnie lub spadnie itp.

Na początku Twine ma być wyposażone w akcelerometr i czujnik temperatury. Będzie można dodać również czujnik wilgoci i magnesy. Chcący jeszcze bardziej powiększyć paletę możliwości będą mogli dodać własne obwody. Dzięki prostej stronie internetowe będziemy mogli łatwo ustawić parametry przy których będziemy informowani. Na przykład powiadomi gdy umieszczony na pralce czujnik przestanie odczuwać drgania i skończyło się pranie. O tym co się dzieje wokół niego może nas informować chociażby poprzez SMS, Twittera i Email.

Wygląda to ciekawie i jak już wspomniałem ograniczać użytkowników będzie jedynie ich wyobraźnia. To, że Twine trafi do szerokiej dystrybucji jest już pewne. Zebrano już ponad dwa razy więcej funduszy przez serwis Kinckstarter niż planowano. Ciągle można jeszcze przekazywać im pieniądze. Za 99 dolarów (około 340 złotych) dostajemy jedno takie urządzenie. Jeśli chcemy by lodówka informowała nas, że zostawiliśmy drzwi otwarte to Twine jest w sam raz dla nas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *