Simpsonowie: Wersja Kinowa

Serial The Simpsons ma ile lat? 20? Kawał czasu. Aż dziw bierze, że film pojawił się dopiero teraz. Tak czy inaczej ostatnio w pewnym sklepie trafiłem na płytę DVD z filmem. Kierując się chyba impulsem (bo raczej nie ceną – 55 PLN) nabyłem go, nie kierując się specjalnym przymusem obejrzałem go i zaraz wyjaśnię wam dlaczego mogłem te pieniądze spożytkować lepiej.
[singlepic=25,200,right]
Tak więc z czym mamy do czynienia? Amerykańska rodzina, której głowa to idiota wpędza całe miasto w kłopoty by później ich je z tych kłopotów wyciągnąć. Tak więc fabuła nie zaskakuje. Przy okazji oczywiście sparodiowane zostanie wiele amerykańskich przywar. W zasadzie można by było ten film traktować jako nieco dłuższy odcinek serialu i to wcale nie jako jeden z lepszych. Skecze nie są zbyt wyraziste – brak mięsa, które mogłoby zapaść w pamięci widzów. Oczywiście pośmiać się można i jest ku temu wiele okazji. Jednak problem polega na tym, że film sobie leci i nagle okazuje się, że się skończył. Dlatego też porównałem go do odcinka serialu – nie należy do najdłuższych.

Kolejną sprawą jest polski dubbing. Na płycie dostępnych jest kilka wersji językowych dubbingu i napisów. Z ciekawości porównałem oryginał z wersją polską. Niestety wrażenie nie jest zbyt pozytywne. Wersja angielska jest pełna subtelnych zwrotów natomiast polska wszystkie niuanse tłumaczy łopatologicznie – takie odniosłem wrażenie.

Ogólnie rzecz biorąc wersji kinowej The Simpsons daleko do chociażby Shreka. Jednakże jeśli jesteś fanem/fanką serialu to będziesz się bawić całkiem nieźle. W innym przypadku z pewnością znajdą się lepsze powody do wydania 55 złotych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *