Terry Pratchett – Prawda

Pratchett ma niesamowitą zdolność przedstawiania rzeczy nam wydających sie zwykłymi, z którymi już dawno sie oswoiliśmy w sposób niezwykły z perspektywy ludzi, którzy spotykają się z tym czymś po raz pierwszy. Tym razem pod nóż poszły media a dokładnie to prasa. Nagle, bez ostrzeżenia pojawia się w mieście Ankh-Morpork prasa drukarska i przestawia cały świat do góry nogami. Przy okazji mamy spisek, który w sam raz nadaje się na pierwsza stronę z masą nazwisk (bo w końcu to one sprzedają gazetę). Jak się można spodziewać spowoduje to wiele nieprzewidzianych konsekwencji, w których centrum znajdzie się młody William de Word. Będzie trochę ludzi chcących go zabić, wampir na odwyku i wiele innych niecodziennych osobistości.

Akcja rozkręca się trochę wolniej niĹź w WiedĹşmikołaju jednakĹźe jest na co czekać bowiem końcĂłwka jest całkiem niezła. Jednym słowem polecam! Jak brzmi slogan gazety – Prawda was powali 😉 Zresztą wielbicieli tego rodzaju humoru chyba nie trzeba przekonywać do tej książki.

P.S. Terry Pratchett ujawnił, że ma Alzheimera. Miejmy nadzieję, że choroba nie przeszkodzi mu w ukończeniu kolejnych książek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *