Sztuka rozpoczynania

Jak kiedyś stwierdził premier Leszek Miller (i zapewne nigdy nie zostanie mu to zapomniane) – mężczyznę poznaje się po tym jak kończy. Jednak warto zwrĂłcić takĹźe uwagę na to jak się rozpoczyna…

Niedawno interesowałem się zakładaniem działalności gospodarczej, chciałem rozkręcić własny biznes itp. Jak to się skończyło? Cóş… nie usłyszeliście jeszcze o młodym miliarderze. Tka czy inaczej uwagę moją przykuła książka Guya Kawasaki “Sztuka rozpoczynania“. Wcześniej miałem przyjemność obejrzeć film z prezentacji Art of The Start (całkiem ciekawej) wygłoszonej rok temu. Ciekaw byłem czy książka moĹźe zaoferować coś więcej.

I co z tego wyszło?

Ano wyszło 229 stron przeczytanych jednym ciągiem. Co prawda moim zdaniem treść książki odbiega nieco od naszych swojskich realiów jednak warto ją przeczytać. Sztuka rozpoczynania jest bardzo wciągająca i czyta się to szybko, głównie z powodu lekkiego języka i świeżego podejścia do niektórych tematów. W sumie jest 10 rozdziałów poświęconych wszystkiemu co osoba chcąca rozkręcić biznes powinna wiedzieć. Oczywiście nie dowiemy się z niej jak wypełnić wnioski do GUSu, ZUSu i Urzędu Skarbowego ale o określaniu co chcemy robić, jak zdobyć na to pieniądze oraz jak tchnąć w to życie. Każdy rozdział zakończony jest zbiorem najczęściej zadawanych pytań oczywiście wraz z odpowiedziami.

Polecam! Nie tylko osobom chcącym rozpocząć działalność gospodarczą. Także tym którzy chcą się np. nauczyć robić dobre prezentacje.

W końcu “Nawet BĂłg kiedyś zaczynał”.

Autor bloga Customer Relations ma jeden egzemplarz książki podpisany przez autora który można wygrać w konkursie.

2 thoughts on “Sztuka rozpoczynania

  1. “swieze podejscie”… dobre… 🙂 Fresh attitude. Nie ma to jak swieze dziennikarskie podejscie i swiezy komentarz do przeczytanej swiezej ksiazki. Swieze pozdro ze Swierza.

  2. Witam, witam.
    Joszko… co tu dużo mówić. Mama zapytała co chcę na dzień dziecka. Odpowiedziałem, że jest jedna książka gościa, który zna się na rzeczy 😉 Jutro zabieram się do lektury.

    pozdrawiam

    Bran

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *