Nocna Zmiana wiecznie żywa

Nocna zmiana – film dokumentalny z 1996 roku zrealizowany przez Jacka Kurskiego i Michała Balcerzaka, poświęcony kulisom odwołania rządu Jana Olszewskiego w czerwcu 1992 roku. Film bazuje na reportaĹźu “Gorące dni” Wojciecha Ostapowicza, materiałach archiwalnych TAI oraz materiałach VHS autorstwa Włodzimierza Kuligowskiego (sceny w kuluarach). Jest to filmowa wersja książki Jacka Kurskiego i Piotra Semki z 1993 roku.

Źródło: Wikipedia

Nocna Zmiana żyje nadal. Od 15 lat. W umysłach ogarniętych schizofrenią paranoidalną polityków uważających, że każdy kto jest przeciwko nim jest inspirowany/opłacany przez służby bezpieczeństwa. Rzucają oskarżeniami na około, często bez żadnych dowodów. Natomiast dowody, które przedstawiają okazują się być nie całkiem zgodne z prawdą (Lista Macierewicza oraz niedawny raport popełniony przez tą samą osobę). Dlaczego więc mamy traktować takie osoby na poważnie?

Jeśli jeszcze nie widzieliście filmu to moĹźecie nadrobić zaległości….

To najbardziej nikczemny, głupi, nawiedzony film, jaki można było zrobić. Na bazie maniaków, niepoważnych ludzi.

Źródło: Wypowiedź Lecha Wałęsy dla Rzeczpospolitej

Co ciekawe w niedzielę odbyła się konferencja z okazji 15 rocznicy upadku rzędu Olszewskiego. Świętować upadek rządu… Ciekawe. Jednak nie powinno to dziwić w czasach gdy nawet upadek moĹźe zostać podniesiony do rangi mitu. Macierewicz uznał ten upadek za sukces a premier powiedział, Ĺźe “nie było by PiSu bez rządu Olszewskiego“… Jest zatem co świętować.

Co łączy rządy Olszewskiego? OprĂłcz Macierewicza i jego list agentĂłw? Hmmm… jestem zbyt młody by szczegółowo pamiętać jak to było w czasie tego krĂłtkiego epizodu w historii Polski. Jednak kaĹźdy zauwaĹźy, Ĺźe oba rządy rĂłwnie nieudolnie podchodziły do tematu lustracji…

Czy celebracja poraĹźki coś da? Kaczyńskim raczej niewiele, reszta ma się przynajmniej z czego pośmiać…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *