Miliard tu, miliard tam…

Redukcja obciążeń administracyjnych o 25 proc. moĹźe przynieść polskiej gospodarce nawet 1,9 proc. PKB – wynika z analiz Komisji Europejskiej. Ministerstwo Gospodarki chcąc ocenić rzeczywiste obciążenia biurokratyczne polskich przedsiębiorcĂłw rozpoczęło w grudniu 2006 r. badania. Ostateczne wyniki przeprowadzonych badań będą znane w pod koniec stycznia.

Czuje podziw dla osĂłb zmagających się z naszą rodzimą biurokracją. Zwłaszcza dla przedsiębiorcĂłw. Oni chyba najczęściej muszą udowadniać, Ĺźe nie są wielbłądem. Zajmuje to sporo czasu a jak wiadomo czas to pieniądz…

Zresztą nawet taki szary człowieczek jak ja musi użerać się z różnymi urzędnikami. Chociażby raz do roku udowadniać mniej lub bardziej miłej Pani w Wojskowej Komendzie Uzupełnień, że jeszcze mnie nie wywalili ze studiów. Jakby tego nie można było załatwić inaczej…

Więcej: Miliardy na zbędną administrację

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *