Max Payne powraca

Max Payne 3Po premierze Max Payne 2 dużo się spekulowało o możliwości powstania kolejnej gry. Później była cisza a tu nagle taka bomba. Z trzecia odsłonę serii wzięło się studio Rockstar Vancouver (najwidoczniej dla Remedy praca nad dwoma grami na raz to zbyt duże wyzwanie, podobnie jak było z pierwszym Max Payne, przygotowanie Alan Wake zajmuje im cała wieczność), które znane jest głównie z gry Bully.

Ciekawie zapowiada się fabuła. May Payne przeszedł na emeryturę. Jest starszy, bardziej doświadczony przez życie i bardziej cyniczny niż kiedykolwiek. Max Payne z łysinką i rozwiniętym mięśniem piwnym? Masakra. W grze mamy być świadkami jego upadku po zakończeniu wydarzeń z drugiej odsłony serii. Oczywiście będzie miał szansę na odbicie się od dna. Nasz bohater opuścił Nowy Jork, więc do zwiedzania dostaniemy nowe miasto, choć nie wiadomo jeszcze, jakie.

A teraz odrobinka spekulacji… Jako, że Max Payne 3 wyjdzie spod rąk zupełnie nowego studia to spodziewać się możemy wielu zmian. Na pewno wkrótce podniesie się lament, że kolejna świętość zostaje zmieszana z błotem. Mam nadzieję, że to, co z tego wyjdzie nie będzie jedynie modyfikacja GTA IV i zachowa, choć trochę klimatu poprzednich gier.

Max Payne 3 ukaże się na PC, PlayStation 3 i Xboxa 360 na zimę. Chyba czas w końcu ukończyć Max Payne 2…

Oficjalna strona gry

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *