Bye Bye Mr Sikorski

Może to tylko złudzenie ale Minister Sikorski wydawał mi się jedną z tych niewielu osób w rządzie Kaczyńskiego które sprawiały wrażenie kompetentnych. Podobnie jak Marcinkiewicz miał dobre PR i podobnie jak były premier odszedł w dość niejasnych okolicznościach z rządu. Kto teraz będzie twarzą rządu? Ulubieniec mediów Jarosław Kaczyński?

To, że obyty w świecie, mający kontakty za granicą minister nie jest lubiany przez wietrzących wszędzie agentów polityków PiSu było wiadomo od dawna. Zwłaszcza przez Antoniego „Przeciek” Macierewicza.

W zasadzie nie dziwię się tej dymisji. Minister Sikorski stracił władzę nad słuĹźbami specjalnymi. Jeśli wierzyć doniesieniom prasowym Macierewicz był tak podejrzliwy w stosunku do nomen omen przełoĹźonego, Ĺźe pomijał go w procesie podejmowania decyzji. Kto by chciał takim bajzlem kierować… Były tez konflikty z Kaczyńskimi. Oficjalnie powodem jest kiepski wynik po przeglądzie ministerstw. W takim wypadku czyĹź to nie premier powinien był zdymisjonować ministra? Najwidoczniej pan Sikorski postanowił oszczędzić sobie bĂłlu głowy. Nie dziwie mu się…

Kto będzie nowym ministrem obrony narodowej? Pojawiły się plotki, Ĺźe ma nim zostać niejaki Szczygło z kancelarii prezydenta. Między nim a byłym ministrem teĹź podobno dochodziło do spięć. Tak czy inaczej szykuje się kolejny urzędnik na stanowisku ministra ktĂłry nie będzie przejawiał Ĺźadnych oznak samodzielnego myślenia… Czyli premier wyrĂłwnuje poziom rządu. Szkoda, Ĺźe jest to rĂłwnanie do dołu.

I to wszystko gdy polscy Ĺźołnierze są w drodze do Afganistanu… No ładnie…

Updejt: No i stało się. Szef Kancelarii Prezydenta Aleksander Szczygło zostanie nowym ministrem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *