Brutal Doom – jak odświeżyć dwudziestoletnią grę

Brutal Doom

Doom – dwudziestoletni „staruszek”. Gra, którą przechodziłem już wielokrotnie, na wielu platformach. Jest jednak coś co sprawiło, że wróciłem do gry po raz kolejny – Brutal Doom.

Cóż takiego ta modyfikacja oferuje? Headshot’y, nowe animacje śmierci, możliwość dobicia wroga kopniakiem, broń z magazynkiem, który trzeba przeładowywać, dekoracje, które można niszczyć, możliwość wykorzystywania przeciwników jako żywe tarcze a także więcej krwi i flaków – to wszystko sprawia, że Doom staje się zupełnie nową grą bliższą dzisiejszym standardom. Rozgrywka jest bardziej intensywna niż w oryginale, zwiększył się też poziom trudności. Wszystko to sprawia, że z chęcią wraca się w znajome korytarze.


Wersja v19 opisana przez kogoś bardziej wygadanego


A tak będzie wyglądać wersja v20, na którą przyjdzie nam jednak trochę poczekać

Brutal Doom wymaga posiadania plików WAD z gry. Przedsiębiorcze osoby na pewno gdzieś je znajdą, chociazby w wersji shareware Dooma.

Więcej informacji na temat Brutal Doom znajdziecie tutaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *